سفر سوژو – باغ طولانی

باغ Lingering یکی از چهار باغ کلاسیک سوژو است که به زیبایی ساختمان ها و محوطه خود مشهور است. از بین تمام باغ های سوژو ، باغ Lingering مورد علاقه من است زیرا حوض مرکزی زیبا است ، محوطه آن بسیار مناسب است و نمایش هایی که در آنجا برگزار می شود به شخصیت باورنکردنی افزوده اند.

تاریخ

باغ Lingering اولین بار در سال 1593 در زمان سلسله مینگ (1344-1644) توسط Xu Tai ، یک مقام بازنشسته دولت ساخته شد. مالکیت این باغ در سال 1798 در زمان سلسله چینگ (1911-1644) به لیو سو منتقل شد که آن را به طور گسترده بازسازی کرد. در سال 1823 این باغ برای بازدید عموم افتتاح شد که در آن زمان اقدامی بسیار غیرمعمول بود.

این باغ در سال 1873 مجدداً مالکیت خود را به شانگ کانگ تغییر داد که خسارت باغی را که در طی شورش Taiping در دهه 1860 دریافت کرده بود ، اصلاح کرد. این باغ در سال 1911 توسط پسر شانگ کائو رها شد و خراب گیاه بابا آدم  شد. در دهه 1930 باغ توسط ژاپنی ها که از آن به عنوان اصطبل اسب های ارتش خود استفاده می کردند تقریباً تخریب شد. پس از تأسیس جمهوری خلق چین در سال 1949 که حمایت مالی از تعمیرات را انجام داد و آن را برای عموم مردم باز کرد ، دولت Lingering Garden توسط دولت سوژو به وضعیت فعلی خود بازگشت.

ساختار باغ و زمین ها

باغ Lingering به بخشهای شمالی ، غربی ، شرقی و مرکزی تقسیم شده است که هر بخش سبک ساخت خود را دارد. بخش مرکزی باغ Lingering شخصیت کل باغ را مشخص می کند و قسمت اصلی باغ است که قدمت آن به بیش از 400 سال پیش می رسد. سه بخش دیگر بعداً در زمان سلسله چینگ اضافه شدند.

بخش شمالی – جالب است که قسمت شمالی قبلاً باغ سبزیجات بوده و اکنون برای نمایش گیاهان گلدان مورد استفاده قرار می گیرد.

قسمت پشت این بخش یک فروشگاه هنری را دارد که نقاشی های سنتی طومار و نقاشی های قاب دار را می فروشد. قیمت ها از 1000rmb تا 2000rmb متغیر بود که بسیار بالاتر از قیمت بود و برخی از مناظر بسیار عالی بودند.

بخش شرقی – تحت سلطه ساختمانهایی مانند تالار آسمانی پنج قله و خانه محقق قدیمی ارمیت است. این ساختمان ها به این صورت روکش شده اند که فضاهای داخلی کاملاً با فضاهای بیرونی هماهنگی دارند. این کمال شاید برای سلیقه تصفیه نشده من خیلی ظریف بوده باشد زیرا به نظر من این قسمت از باغ خیلی چشمگیر نبود.